E-DictionaryHealth is better than wealth.

Meaning :

Being healthy and not sick is more important than anything. Because, it is necessary to be healthy in order to enjoy the life to the full. Think that you have everything but not the condition to make use of it. What's the good of it? There is no greater wealth than the health (Aksoy 1988: 420). The most important blessing for human is the health. It doesn't matter whether you have all the treasures of the world unless you are healthy. Health is the greatest wealth. Health care is necessary to lead a life of pleasure. It is said to emphasize the importance of being healthy (Pala 2010: 256).

References :
http://goo.gl/vJ1R3i

Sağlık, varlıktan yeğdir.
Anlamı :

Vücudun hasta olmaması, vücut esenliği her şeyden önemlidir. Çünkü bir şeyin tadını alabilmek, bir şeyden gerektiği gibi yararlanabilmek için sağlıklı olmak şarttır. Her şeyiniz var, ama ondan istifade edecek durumunuz yok. Neye yarar? Sağlıktan büyük zenginlik olmaz (Aksoy 1988: 420). İnsanın sahip olduğu en büyük nimet, sağlığıdır. Sağlık ve afiyet olmadıktan sonra dünyanın bütün hazinelerine sahip olunsa hiçbir işe yaramaz ve zerre kadar mutluluk vermez. Sağlık en büyük zenginliktir. Varlığın layıkıyla kullanılması ve sefasının sürülmesi için sağlığa ihtiyaç vardır. Sağlığın önemini vurgulamak üzere söylenir (Pala 2010: 256).

Kaynak(lar) :
AKSOY, Ömer Asım, (1988), Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü, Cilt 1, İnkılâp Yayınevi, İstanbul. PALA, İskender, (2010), Sözün Özünden Dünden Bugüne Atasözleri, Kapı Yayınları, İstanbul.

Gesundheit ist der größte Reichtum.

Lieber arm und gesund, als reich und krank.

Bedeutung :

Volksmund. Gesundheit ist wichtiger als jeglicher Wohlstand. Um das Leben genießen zu können, ist es unbedingt erforderlich, gesund zu sein. Stell Dir vor, Du besitzt alles außer den Zustand, davon Gebrauch zu machen. Was nützt das? Es gibt keinen größeren Wohlstand als Gesundheit.

Quelle :
http://goo.gl/bHxC6K

No hay mayor riqueza que la salud
Descrıpcıon :

Estar sano y no está enfermo es más importante que cualquier cosa. Porque, hay que estar sano para poder disfrutar de la vida al máximo. Piense que usted tiene todo pero no la condición para hacer uso de ella. ¿Qué hay de bueno  en  eso?  No  hay mayor riqueza que la salud

Fuente :